Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.
+2 oy
156
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci sordu
Mezuna kalmadan gitmek istiyorum sayısalımda pek iyi değil çok kararsız kaldım ne yapsam bilemedim odessa ya gidesim var ama bir yanımda Girne diyor

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci cevapladı
Girne Amerikan Üniversitesi uzunca bir süre eğitim yeterliliği olmayan bir okuldu. En son almıştı ancak eğitim kalitesi ve mezunlar gibi durumlar soru işareti. Kıbrıs'ta okumak için Girne Üniversitesi daha doğru bir tercih olacaktır. Sektörde en azından bilinen (Yakın Doğu Üni. Denizcilik Fak. olarak) bir okuldur.

Odessa'da okuduktan sonra Türk Gemiadamı cüzdanına sahip olman zor olacaktır. Bu nedenle hep yabancı bayrak gemilerde çalışmak durumunda kalabilirsin. Cüzdan ile ilgili durumlarda sürekli olarak Odessa'ya seyahat etmen gerekecektir.
Acemi Denizci yorumladı
Yurt dışında yaşamak isteğim var aslında, Avrupa gemilerinde çalışmak daha iyi olur veya olmaz bilemem ama Rusça ve İngilizce bilip yabancı gemilerde çalışmak iyi olmaz mıydı?,, Her şey bir yana bizim Türk firmaları vergiden kaçmak için Malta bayraklı gemiler vb gemiler kullanıyor,bunlarda çalışamaz miyim. Sadece Türk bayraklı gemilerde çalışamıyorum anladığım kadarı ile

İlgili sorular

+3 oy
1 cevap
23 Temmuz 2017 Denizcilik Eğitimi kategorisinde Starks Acemi Denizci sordu
+1 oy
1 cevap
24 Temmuz 2016 Denizcilik Eğitimi kategorisinde Serkanatar Acemi Denizci sordu
+1 oy
1 cevap
+1 oy
1 cevap
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.2k soru

1.2k cevap

710 yorum

963 üye

7 Online
0 Uye ve 7 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 1170
Dunku Ziyaretler : 3026
Tum Ziyaretciler : 1787942
...