Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
524
Stajlar kategorisinde Acemi Denizci sordu
Merhabalar, öncelikle sorularımızı cevaplayarak bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Benim stajlar hakkında iki sorum olacak. 1- Kısa staj ayarlamak neredeyse imkansız deniyor, bu doğru mu, ne yapabiliriz kısa stajlarda zorlanmamak için? 2- Uzun staj bulmak nispeten daha kolay oluyormuş. Peki bu stajlar okul tarafından mı ayarlanır, değilse biz nasıl ayarlayabiliriz? Şimdiden çok teşekkürler...

1 cevap

0 oy
Bilgin Denizci cevapladı
Kısa stajların bulunamama nedenlerinden biri haziran-eylül döneminde tüm okul öğrencilerinin staja gitmek istemesinden dolayı olmakta. Gemilerdeki stajyer kapsitesi sınırlı olduğu için sınırlı alım yapılmakta.

Bir diğer nedeni ise uzak sefer yapan gemilerin Türkiye uğrağının az olması nedeniyle 3-4 aylık periyotta stajyer almaması.

Uzun staj bir eğitim dönemini kapsadığı için 7-8 aylık kalma süresinden dolayı şirketler tarafından stajyer alımları daha fazla yapılmakta ve uzun dönemli stajyerler tercih edilmekte.

Tavsiyem Eylül - Ekim aylarından itibaren yaz dönemi için şirketlere başvuru yapmaya başlamanız olacaktır. Uzun stajlar için okullarda kariyer günlerinde stajyer alımları yapılmaktadır. İleride çalışmayı düşündüğünüz gemi veya şirketlerde staj yapmak avantaj olacaktır.
Acemi Denizci yorumladı
Çok teşekkür ederim; pruvanız neta, denizleriniz sakin olsun.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.5k soru

1.5k cevap

992 yorum

1.5k üye

12 Online
0 Uye ve 12 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 3286
Dunku Ziyaretler : 3506
Tum Ziyaretciler : 2551164
...