Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
1.6k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci sordu
Denizleriniz sakin olsun abi. İki sorum olacak müsaadenizle. Birincisi, tercihlerimde ilk sıraya RTE yazmayı düşünüyorum. İşsiz kalma sıkıntısı olur mu? Çünkü bazı insanlar DEÜ ve İTÜ dışındakiler işe yaramaz, staj bile bulamazsın diyor. İkinci sorum da, Denizcilik harici derslerde ( matematik, fizik vb.) hocalar çok zorlamıyormuş diye duydum, bu doğru mu? Şimdiden çok teşekkür ederim...

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci cevapladı

Öncelikle bu tip bir önerme hatalıdır. İTÜ veya DEÜ mezunları da "Uzakyol Vardiya Zabitliği" ve "Uzakyol 1. Zabitlik - Kaptanlık" için gereken müfredatta eğitim almakta ve bu Bakanlık tarafından Yetkili Eğitim Kurumları eğitim izni verilerek onaylanmaktadır.

Yani A üniversitesi veya B üniversitesi tercih edilir diye bir durum söz konusu değildir. Burada değerlendirilmesi gereken kişinin kendisini yetiştirmesidir. Yetkili eğitim kurumlarından mezun olan öğrenciler yeterlilikleri olduğu için iş bulacaklardır.

Açıkçası mühendislik düzeyinde eğitim verildiği için mesleki derslerin dışındaki derslere önem verilmediği konusu gerçeği yansıtmıyor diye düşünüyorum.

Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.4k soru

1.5k cevap

950 yorum

1.4k üye

15 Online
0 Uye ve 15 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 127
Dunku Ziyaretler : 3206
Tum Ziyaretciler : 2415948
...