Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

Ben denizcilik işletmeleri yöntemini çok istiyorum özel koşulda kafami karıştıran madde var ne demek olduğunu anlamadim

0 oy
602
30 Temmuz 2016 Denizcilik Eğitimi kategorisinde Evrim ışık Acemi Denizci sordu
Yükseköğretim kurumlarında yer alan denizcilik eğitimi veren kurumlar yıl bazında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye tutulmaktadır. Bu kapsamda Gemiadamlarının Eğitim Belgelendirme ve Vardiya Standartları Hakkında Uluslararası Sözleşme (STCW) gereği Denizcilik eğitimi veren eğitim kurum/ kuruluşlarında, eğitim ve öğretim gören öğrenciler ile mezunların gemiadamı cüzdanı ve/veya yeterlik belgesi alabilmeleri, eğitim kurum/kuruluşlarının denetim raporlarının uygun olması halinde mümkündür. İlgili yükseköğretim kurumlarının yetki durumları hakkındaki rapora https://atlantis.udhb.gov.tr/gaegitimnet/Public/ KurumBilgi.aspx Gemiadamları Eğitimi Bilgi Sisteminden ulaşılabilecektir. Adayların tercih yapmadan önce bu sistemden programın yetki belgesini kontrol etmelerinde yarar görülmektedir.

1 cevap

0 oy
31 Temmuz 2016 armada Acemi Denizci cevapladı
https://atlantis.udhb.gov.tr/gaegitimnet/Public/KurumBilgi.aspx

yeterlilik belgesi verebilmeleri için okullara verilen yetkiden bahsediliyor dostum. Bu sitede yetkili olan ve yetkili olmayan okulları görebilirsin.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

919 soru

956 cevap

562 yorum

604 üye

3 Online
0 Uye ve 3 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 701
Dunku Ziyaretler : 3736
Tum Ziyaretciler : 1226153
...