Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+2 oy
166
Denizcilik Genel kategorisinde Acemi Denizci sordu
Seyir halinde iken korsan saldırılarına maruz kalıyor musunuz? Ne sıklıkla oluyor ve bizzat tanık olduğunuz oldu mu? Şayet gemiyi ele geçirirlerse sizi öldürme durumları olur mu? Böyle durumlarda silahla karşılık veriyor musunuz?

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci cevapladı
Şu anda Somali taraflarında halen var, gemilerde silah veya kendini savunacak malzeme yok. Zaten gemiye para maksatlı geliyorlar. Ancak istediklerini alamayınca personele zarar verebilirler.
Acemi Denizci yorumladı
tek tehdit noktası somali mi peki? bir videoda gemi mürettebatı korsanlara karşı silah kullanıyordu. türkler mi silah kullanamıyor? siz böyle bir durumla karşılaştınız mı?
Bilgin Denizci yorumladı
Özel güvenlik şirketleri kiralanıyor. Ancak sivil gemilerde yani kargo gemilerinde silah taşımak ve bulundurmak uluslararası yasalara göre yasaktır.
Karşılaştım ancak gemiye çıkamadılar
Miço yorumladı
bu arada silah yakalanırsa yasak demek istediniz sanırım yani yakalatmadığın sürece yasak çiğnenmiş olmaz sanırım ama bu durumda ancak süvari bey yada çarkçıbaşım gibi şirketin gözünde en  değerli insanların kalkışabileceği bir durum sanırsam..
Bilgin Denizci yorumladı
Yakalanması kolay, birçok limanda kamaralar ve her yere aramaya geliyorlar. Özel yetiştirilmiş köpeklerle arama yapılıyor.

İlgili sorular

Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.5k soru

1.5k cevap

992 yorum

1.5k üye

3 Online
0 Uye ve 3 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 3236
Dunku Ziyaretler : 3506
Tum Ziyaretciler : 2551114
...