Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+4 oy
2.7k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Miço sordu
Denizcilik eğitimi veren kurumların yeterlilikleri nedir ve hangi kurum tarafından değerlendirilirler? Kurumların yetkilerini nasıl öğrenebiliriz?

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci cevapladı
düzenledi
 
En İyi Cevap

Denizcilik eğitimi veren kurumlar T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından eğitime uygunluğu denetlenir. Gemiadamları eğitim bilgi sistemi web sayfasında (atlantis) yetkilendirilmiş kurumlar ve yetkilendirildikleri konular listelenir.

Sayfaya https://gbs.udhb.gov.tr/gaebs/Public/KurumBilgi.aspx web adresinden ulaşılabilir.

Sitedeki Eğitim ara > Uzakyol vardiya Zabiti Eğitimi (A-II/1) seçilerek güncel olarak eğitim veren yetkili kurumlar listelenebilir.

Miço yorumladı
Abi siteye giremiyorum sorun nedir ?
Bilgin Denizci yorumladı
Tüm hizmetler https://gbs.udhb.gov.tr/ altında toplandı adresi değişti, güncelledim.
Miço yorumladı
İstanbul üni ve Ordu üniversitesinin yeterlilikleri var gözüküyor. Bildiğim kadarıylada bu iki üniversitenin yeterlilikleri bi gidip bi geliyor. Örnek olarak İstanbul üni ye yeterliliğin olduğu yıl girip 2 yıl okuduktan sonra yeterliliği kalkarsa bu beni etkiliyor mu ?
Bilgin Denizci yorumladı
Geçmişte olan durumda,  eğitim yetkisi iptal edilen okul öğrencileri iptal edildiği tarihte halen öğrenci ise etkilendi. Ancak mezunlar etkilenmedi.
Miço yorumladı
Anladım teşekkür ederim abi.
yorumladı
Merhaba abi ben kocaeli de yaşıyorum kocaeli üniversitesi meslek yüksek okulunun yetkisi askıya alınmış benim puanımda buraya yetiyor 2 yılık okumaya hakkım yetiyor ben burada okuyup bitirip 2+2 dgs ile tamamlar isem benim için bir sıkıntı olur mu, sitede yetkisi askıya alındığını gösteriyor,teşekkürler
Bilgin Denizci yorumladı
Yetkisi olmayan okulda okuyup mezun olunca herhangi bir belge alamıyorsun.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.4k soru

1.4k cevap

913 yorum

1.3k üye

5 Online
0 Uye ve 5 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 136
Dunku Ziyaretler : 3612
Tum Ziyaretciler : 2236921
...