Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
3.5k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci sordu
-istanbul üniversitesi duim tutuyor gitmelimiyim eğitim kalitesi, mulakatı nasıldır?

-sanırım bölüm 2 ye ayrılıyormuş işletme ve güverte olarak bu ayrım ne zaman yapılıyor?

ileride istanbul üniversidesinden mezun olduğum için işi bulma sıkıntım olur mu?

şimdiden teşekkürler.

1 cevap

–1 oy
Miço cevapladı

Deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği bölümündeki öğrenciler 1. sınıfın sonunda üç anabilim dalından birine ayrılmaktadır. Bunlar gemi yönetim mühendisliği (güverte) gemi makineleri işletme mühendisliği ve deniz ulaştırma işletme mühendisliğidir.Kısacası Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliğine girmen ve oradan da Güverte bölümüne ayrılman gerek.

Gemi Yönetim Mühendisliği (Güverte): Bu dalda küresel trigonometri, vardiya esasları, termodinamik, pusula bilgisi, elektronik seyir yardımcıları, deniz meteorolojisi ve oseanagrafi, gemi manevrası gibi dersler okutulur.İnternetten de bunları aratıp neler olduklarına bakıp öğrenebilirsin.

Bölüme iş bulma korkun olmasın ama bunların haricinde daha aydınlatıcı olması için bence şu youtube kanalına bir göz at derim ; https://www.youtube.com/channel/UCok5BU0SFZLuIcLPh2mEp8A

 

 

 

Acemi Denizci yorumladı
düzenledi
Eğer duim için okulları sıralamamı istersen;

1.İstanbul Teknik Üni.

2 Dokuz Eylül Üni.

3. Pri Reis Üni

4. İstanbul Üni. yani bundan öncekilere puanın yetiyorsa onlara gitmeni tavsiye ederim çünkü istanbul üniversitesi mühendislik fakuletsinde yani denizcilik fakultesinde değil bu demek oluyor ki üni forman yok astlık üstlük ililşkilerin yok denizicilik örf ve adetlerine uygun herhangi birşer yok ayrıca stcw eğitimlerini dışardan özel bir kurstan alıyorsun yani okulun stcw için yeterliliği yok. sorularına gelicek olursak oyle ahım şahım bir mulakatı yok yaş sınırı var sadece.

işletme güverte ayrımı 1. sınıfın sonunda ayrılıyor. İşletme okumak istiyorsan denizcilik işletmeleri yönetimi diye bir bölüm var onu okumanı tavsiye ederim.

iş bulma sıkıntın olurmu tabiki olur çünkü büyük firmalar genellikle  istanbul teknik üni. den alıyor bunun nedenleri de yukarda belirrtiğim türden eğitimleri denizcililerin almasını istiyorlar gerek örf adet olsun gerek ast üst ilişkilerii ve üniforma olsun yani bunlar istanbul üniversitesinde yok iyi düşün kararını ver.
Acemi Denizci yorumladı
Hocam ktü ne durumda ? oranın eğitimide iyi diyorlar ama puanı düşük
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.4k soru

1.4k cevap

913 yorum

1.3k üye

5 Online
0 Uye ve 5 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 136
Dunku Ziyaretler : 2894
Tum Ziyaretciler : 2227645
...