Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
189
Denizcilik Genel kategorisinde Acemi Denizci
Denizciler eskisi kadar yüksek maaşlar alabiliyorlar mı? Yeni mezun güverte zabiti net 2000veya 3000dolar maaşla işe başlar mı?
Usta Denizci
Kendine sor bu soruyu, Türkiye'desin, yeni güverte zabitinin tecrübesi yok, paraya çok ihtiyacı var, sen 2000 dolar verir misin?
Acemi Denizci
Şimdi biz yeni mezun olup 4.kaptan olunca ne kadar kazanacaz.onu soruyorum ben
Usta Denizci
Çoğu gemide 4. kaptan çalıştırmıyorlar, 3. kaptan olarak başlarsın büyük ihtimalle, akdenizde çalışan bir gemide tanıdık 6000 lira alıyor.
Acemi Denizci
Merhaba atlantik o kadar düşük alacaklarını sanmıyorum benim bir tanıdığım güverte elemanı zabit değil ve yaklaşık o civarlarda para alıyor. Gerçi yabancı bayraklı bir gemide çalışıyor senin bahsettiğin türk bayraklı olabilir
Usta Denizci
http://egedenizcilikizmir.com/Default.aspx Şuradaki ilanlara bakarsan, yabancı bayraklı gemilerde 5000 lirayı 3. kaptanlara verildiğini görebilirsin. Yani piyasaya yeni girecekler mecbur buralarda çalışacaklar.

1 cevap

0 oy
Bilgin Denizci
Çalışacağın şirkete, gemi bayrağına, kontrat süresine, gemi tipine göre değişir. Yeni yasa gereği TC bayraklı gemilerde dolar ödemesi yapılmıyor.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
28 Ocak Denizcilik Genel kategorisinde atlantik Usta Denizci sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.6k soru

1.6k cevap

1k yorum

1.6k üye

11 Online
0 Uye ve 11 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 6903
Dunku Ziyaretler : 4043
Tum Ziyaretciler : 2825319
...